Четвер, 24.8.2017, 05:53 • RSS
-->Головна » Кіно » Капітан Америка: Протистояння - Враження
06:14
Капітан Америка: Протистояння - Враження
Враження від «Капітан Америка: Протистояння». Увага, спойлери всього.
 
От і прийшов час сказати своє слово про, можливо, найбільш очікуваний фільм від Marvel. Щойно його анонсували, інтернети вибухнули запитаннями, прогнозами, побажаннями і таке інше. Отже, чи відповідає фільм очікуванням, і чи вдалося йому передати атмосферу однієї з найважливіших арок? Дозвольте поділитися із вами своїми думками…

Одразу скажу, мені із самого початку не сподобалася переклад назви, «Протистояння». Звучить доволі мізерно як на такий потужний конфлікт. Я не знаю, чи  назва «Громадянська Війна» не підійшла нам через Крим і Донбас, чи з якоїсь іншої причини, але після перегляду я переконався – «Протистояння» - це дуже влучна назва. Так, у плані кількості супергероїв у кадрі – цьому фільму немає рівних, але до рівня коміксу все одно не дотягнув, і це нормально. Та й самі знаєте, якщо у назві відсутнє слово «початок», то це вже добре. Якщо ви планували побачити екранізований комікс –це не той фільм. Я ж вирішив подивитися його із чистим розумом і готовністю прийняти новий, «обмежений» всесвіт.

Щодо сюжету, я лишився задоволеним. Сценаристам вдалося передати дух і переживання, які викликав комікс. Тут вам і моральний конфлікт, і почуття провини, і відповідальність за побратимів – увесь комплект. Окремо потрібно відмітити, що їм не лише вдалося зібрати купу персонажів в одному фільмі, а і надати кожному із них зрозумілу мотивацію, а тому жоден супергерой (та й лиходій) не загубився у вирі подій.

До речі, щодо героїв… Чорна Пантера – браво! Один із найбільших плюсів фільму. Що костюм, що презентація, що розвиток персонажа – чудово. Не встиг персонаж з’явитися на великом екрані, а вже пробіг жорсткий шлях від люті та безкомпромісної жаги помсти до співчуття та прощення убивці батька. Особисто мені така філософія огидна, але що поробиш? Та і я вже сказав, що він, мабуть, найкраще нововідкриття. Короче кажучи, чекаємо на власний фільм у 2018 році.

 
Не буду детально розбирати кожного із персонажів, бо їх забагато, але не можу нічого не сказати про колготи Людину Павука, який, як мені здається, викликав більше суперечок, ніж будь-який інший аспект цього фільму. Одразу скажу, мені він сподобався. Він гуморить, говорить і рухається так, як і має. Каменем спотикання став його вік. Багато хто каже, що він занадто молодий. А мені все одно. Школяр і школяр. Набагато більше вибісила нова тітка Мей. Чесно, вона більше схожа на літню відчайдушну домогосподарку із однойменного серіалу, якій аби тільки стрибнути на прутень. Мене заспокоює лише те, що ми більше ніколи її не побачимо, бо фільму «Нео-нова Людина Павук» не буде. Не треба, Марвел. Їх достатньо. До речі, шкода, що ми там і не побачили технологічного Старк Індастріс Павучка. Колись, колись…

 
Загальний рівень напруження, яке створили сценаристи, цілком відповідає моїм очікуванням. Сцена, в якій Тоні дізнається, що саме Бакі відповідальний за фізичне знищення його батьків, а Кеп весь цей час знав і приховував це від нього, різко змінює напрям розвитку конфлікту. Майже увесь фільм відчувається певне бажання героїв звести неприємну ситуацію нанівець, домовитися і знайти компроміс. Після цієї сцени – безжальна баталія, у якій вже немає друзів, лише зрадники та вороги. І перед глядачем вона ставить питання руба – кого підтримати? Ми розуміємо, що обидві позиції мають право на існування, але тут вони вже нічого не важать. Тут лишиться лише один. Таким чином, фільм викликає внутрішні переживання, бо вболівати за героя легко, коли йому протистоїть злочинець, а не «хороший» хлопець. Тим паче, нам відомо, як саме це мало закінчитися.


 
І тут виникає ще одне питання. Чому вони вирішили не вбивати Роджерса? Адже ця подія була б гарним приводом для об’єднання усіх навколо трагедії і створення нового майданчика для діалогу. Можливо, Марвел вирішили, що прийом «протагоніст помирає» вже застарів, чи їм просто хочеться ще трохи познімати Кріса Еванса (хороший вийшов Кеп, я не сперечаюся).  Як би там не було, усі живі, усі на свободі, і відбудова мостій може зайняти ще один фільм.
І все ж, ще один важливий аспект: відсутній традиційний хеппі-енд. Так, ніхто не помер, але Ратник (War Machine) скалічений, команда Месників розвалена, а Тоні ще не скоро простить зраду Стіва… чого і хотів Земо! Правда, сам по собі цей Земо нагадує свою комікс-версію хіба що іменем, але у цьому фільмі він виконав роль антагоніста саме тим способом, який дав шанс розкритися основним персонажам. Отже, і тут оцінка «добре».

Загалом, варто величати «Капітан Америка: Протистояння» найкращим фільмом Марвел на даний момент. Автори спромоглися відтворити атмосферу і напруження «Громадянської Війни» без відтворення «Громадянської Війни», а це не просте завдання. Кожен персонаж отримав свій час, аби розкритися, і фільм не залишив питань та незавершених ліній. Якщо ви досі його не бачили (то чого читаєте?), варто сходити в кіно.

P.S. Нехай 3D горить у пеклі. Коли вже пройде ця срана мода?

: Кіно | : 479 | : Mуkystus | : 5.0/2
Всього коментарів: 2
avatar
1
1 Mуkystus • 22:09, 25.05.2016
Щодо фільму про павучка...
З голови взагалі вилитіло, що вже знімають "Spider-Man: Homecoming" із Томом Голландом. Менше тітки Мей - більше школяра-павука. Павук вдалий, чекаю.
avatar
2 Іван • 14:37, 10.10.2016
В павука  не сподобились  очі, наче  здешевили  на цьому, а так фільм вийшов  хороший.
І спаравді порадував персонаж чорної пантери, дуже  крутий, краще ніж в анімаційній версії.
avatar